Scouting

Begegnung:  DJK Don Bosco Bamberg - Rutronik Stars Keltern II 67:62( 13:15,18:17,16:17,20:13 )
 
DJK Don Bosco Bamberg
Player ND MD 2PT % 3PT % FGM/FGA % FT % PTS DR OR Tot.RB TO ASS STEAL BLO FOUL TIME
Bethune, Jamiyah 4/5 2/8 6/13 46 0/1 0 6/14 42 4/5 80 16 4 2 6 1 1 1 0 1 31:51
Förner, Julia 0/1 1/3 1/4 25 3/4 75 4/8 50 2/2 100 13 1 1 2 3 5 1 0 2 28:24
Hager, Franziska 0/0 0/0 0/0 0 0/0 0 0/0 0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 03:49
Hesselbarth, Ramona 0/1 2/4 2/5 40 0/3 0 2/8 25 0/0 0 4 2 0 2 1 2 2 0 4 24:18
Münder, Mara 0/0 0/2 0/2 0 2/4 50 2/6 33 2/2 100 8 0 0 0 1 0 2 0 2 20:57
Schrüfer, Sandra 0/1 0/0 0/1 0 0/3 0 0/4 0 0/0 0 0 1 0 1 1 0 0 0 1 11:36
van der Velde, Caroline 2/8 1/3 3/11 27 0/0 0 3/11 27 0/0 0 6 2 3 5 2 2 2 0 4 27:43
Waldner, Victoria 2/6 5/8 7/14 50 0/0 0 7/14 50 0/0 0 14 5 2 7 1 3 0 0 5 22:24
Zeis, Svenja 1/2 2/6 3/8 37 0/0 0 3/8 37 0/0 0 6 7 1 8 0 2 0 0 2 28:58
Team - - - - - - - - - - - 8 2 10 1 - 1 0 0 -


Rutronik Stars Keltern II
Player ND MD 2PT % 3PT % FGM/FGA % FT % PTS DR OR Tot.RB TO ASS STEAL BLO FOUL TIME
Banozic, Iva 0/2 2/4 2/6 33 1/6 16 3/12 25 8/12 66 15 2 0 2 5 2 2 0 2 36:11
Bozic, Jelena 0/0 0/0 0/0 0 0/1 0 0/1 0 0/0 0 0 1 0 1 0 0 0 1 0 07:54
Genten, Vera 2/3 0/1 2/4 50 2/4 50 4/8 50 1/2 50 11 1 1 2 0 0 1 0 4 29:33
Nunn, Schaquilla 4/9 2/4 6/13 46 0/0 0 6/13 46 5/5 100 17 20 3 23 6 1 0 4 3 35:45
Schubitschew, Sara 0/4 0/0 0/4 0 0/0 0 0/4 0 1/2 50 1 1 0 1 3 1 0 0 1 17:54
Schüler, Linn 0/1 2/4 2/5 40 2/3 66 4/8 50 1/2 50 11 2 0 2 2 2 2 0 0 30:07
Seemann, Vanessa 3/5 0/0 3/5 60 0/4 0 3/9 33 1/2 50 7 2 1 3 2 3 0 0 4 35:37
Wiechmann, Elisa 0/0 0/0 0/0 0 0/0 0 0/0 0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 06:59
Team - - - - - - - - - - - 3 4 7 1 - 0 0 0 -




  Team Comparison
Team ND MD 2PT % 3PT % FGM/FGA % FT % PTS DR OR Tot.RB TO ASS STEAL BLO FOUL TIME
DJK Don Bosco Bamberg 9/24 13/34 22/58 37 5/15 33 27/73 36 8/9 88 67 30 11 41 10 15 9 0 22 --
Rutronik Stars Keltern II 9/24 6/13 15/37 40 5/18 27 20/55 36 17/25 68 62 32 9 41 18 9 5 5 14 --
Referees: Ercan Aydin (Fürth), Alper Aksit (Bayreuth) Officials: Theo Güttler, Felix Gramß, Vincent Urban